Sıkça Sorulan Sorular

10~100 % çalışma aralığında enerji verimlilik değerlerini sağlayabilirmisiniz?

Labaratuarlarımızda %50-%100 çalışma aralığında testler yapılmıştırdır. Bu dataları ürün mühendislik kitaplarında bulabilirsiniz.

VRS Multi Ace serisi bir üründe bir kompresörün arızalanması durumunda, arızalan kompresördeki yapın diğer kompresörlere gitmesi nasıl engellenir?

Çok düşük bir olasılık olmasına rağmen; kompresör otomatik back-up da iken gerçekleşmesi durumunda, yağ kirlenme durumu gözle kontrol edilir. (ASTM D1500 standardı)

VRS Multi Ace serisi bir üründe dış ünite fan statik basıncı nedir?

Ürün kapasitesiyle değişen bir durum olmakla beraber, 80 m3/dk hava debisinde 6 mm Aq’dur. (Nominal çalışma koşullarında)

VRS Water Ace serisi ürünlerde, VRS Multi Ace’de olduğu gibi 100 m yükseklik farkı neden sağlanmamaktadır?

VRS Water Ace ürünler her bir kat için ayrı ayı  mekanik odalara yerleştirilmektedirler. Bu nedenle 50 m ‘den fazla yükseklik farklına projelendirmede ihtiyaç duyulmamaktadır. 50 m yükselik farkı ile dahi, 3 m ortalama kat yüksekliği olduğu düşünülürse 15 kat için tek bir cihaz yeterli olacaktır.

Yağ injeksiyon mekanizması dışında ikincil bir yağ toplama mekanizması mevcutmudur?

Yağ injeksiyon mekaniması dışında, VRS sistemler 6 saatte bir 3 dk tam yükte çalışarak iç ünitelerde toplanan yağı dış ünite kompresöre geri toplar.

Şebeke gerilimi çok fazla salındığı durumlarda ürünün çalışması nasıl etkilenir?

VRS serisi ürünler ±15% voltaj dalgalanmasında çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Eğer şebeke voltajı bu limitlerinin dışında ise  dış ünite pcb’si voltaj kontrol algoritması devreye sokar ve ürünleri kapatır.

Arçelik DC Inverter Kompresör + Sabit Kompresör kombinasyonu, çift Inverter kompresörden nasıl daha iyi bir performans gösterir.

Arçelik kullandığı DC kompresör Scroll tip kompresördür, piyasada çift DC İnverter olarak bahsedilen ürünler Rotary kompresördür.